Seboroická dermatitida v obličeji

Seboroická dermatitida v obličeji (nebo seborhoická dermatitida či seborea/seborhea) významově znamená zánět mazové žlázy. Z toho také vyplývá i oblast dalšího možného rozšíření. Nejčastější výskyt seborei je ve vlasech.

Běžným příznakem seborei jsou zarudlá místa kolem nosu nebo za ušima. Takto postižené oblasti často svědí. Pro odstranění potíží doporučujeme aplikovat krém K a pravidelně mýt obličej šetrným mýdlem nebo Čistící bází na citlivou pokožku.

Dalším výskytem obtíží může být zarudlé obočí s lupovitostí, která se zhoršuje zejména s příchodem zimy. Na obočí doporučujeme aplikovat Fungicidní tonikum na vatovém tampónku pro odstranění lupovitosti. Pro nejvyšší účinek střídejte s aplikací hojivého krému K.

Doporučené přípravky proti seboroické dermatitidě v obličeji:

Přípravky neobsahují silikony ani kortikoidy a nemají žádné vedlejší účinky.

sampon_pro_citlive_vlasy_big1
Čistící báze pro citlivou pokožku – přípravek vhodný pro citlivou nebo až přecitlivělou pokožku. Obsahuje výživné látky, které dodají vlasům větší objem a ozdraví poškozené buňky epidermisu. Výsledkem zdravé pokožky jsou zdravé a krásné vlasy.
specialni_krem_k1
Krém K - Velká baktericidní síla, protizánětlivý regenerátor, hojící. Díky léčivé síle a regeneraci na epidemické úrovni je tento výrobek vhodný na seboroickou dermatitidu, suchou a dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, u padání vlasů a lupénky, u ekzémů, na dráždění, svědění, zrohovatělou kůži, zatvrdlou kůži, sluneční spáleniny, hojení po popáleninách a lehké zranění, na nevyživenou pokožku, rozpraskanou kůži, natrženou pokožku. Vhodný při seboroické dermatitidě na zarudlá místa i například kolem nosu nebo v obočí. Vhodné i na léčbu seboroické dermatitidy u kojenců.
 
Ukázka lehké seboroické dermatitidy v obličeji:
 
seboroicka dermatitida v obliceji