Seboroická dermatitida u kojenců

nebo seborhoická dermatitida či seborea/seborhea, se často objevuje u kojenců již ve čtvrtém týdnu života. Vyznačuje se odlupujícími se mastnými nažloutlými šupinami. Okolí pokožky bývá podrážděné a zarudlé. Přesné příčiny nejen kojenecké seborei jsou nám stále bohužel utajeny.

Doporučujeme aplikovat krém K a pravidelně mýt postižené oblasti šetrným neparfémovaným dětským šampónem.

Podle některých zdrojů postihuje seborea 2/3 kojenců a v dospělosti pak až 5% populace.

Seborea u kojenců časem zmizí do druhého roku života a projeví se často opět až v dospělém věku.

Doporučené přípravky proti seboroické dermatitidě u kojenců:

Přípravky neobsahují silikony ani kortikoidy a nemají žádné vedlejší účinky. Krém K aplikujte dvakrát týdně na seboreou postižená místa slabou vrstvou. Jedno balení by mělo vydržet pro celkové zaléčení seborei.

specialni_krem_k1

Krém K

 – Velká baktericidní síla, protizánětlivý regenerátor, hojící. Díky léčivé síle a regeneraci na epidemické úrovni je tento výrobek vhodný na seboroickou dermatitidu, suchou a dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, u padání vlasů a lupénky, u ekzémů, na dráždění, svědění, zrohovatělou kůži, zatvrdlou kůži, sluneční spáleniny, hojení po popáleninách a lehké zranění, na vyživenou pokožku, rozpraskanou kůži, natrženou pokožku. Vhodný při seboroické dermatitidě na zarudlá místa i například kolem nosu nebo v obočí. Je velmi šetrný a proto vhodný i na léčbu seboroické dermatitidy u kojenců.

 

Přečtěte si více informací a možná řešení, pokud vás trápí seboroická dermatitida ve vlasech.