Seboroická dermatitida u kojenců

nebo seborhoická dermatitida či seborea/seborhea, se často objevuje u kojenců již ve čtvrtém týdnu života. Vyznačuje se odlupujícími se mastnými nažloutlými šupinami. Okolí pokožky bývá podrážděné a zarudlé. Přesné příčiny nejen kojenecké seborei jsou nám stále bohužel utajeny.

Doporučujeme aplikovat krém K a pravidelně mýt postižené oblasti šetrným neparfémovaným dětským šampónem.

Podle některých zdrojů postihuje seborea 2/3 kojenců a v dospělosti pak až 5% populace.

Seborea u kojenců časem zmizí do druhého roku života a projeví se často opět až v dospělém věku.

Doporučené přípravky proti seboroické dermatitidě u kojenců:

Přípravky neobsahují silikony ani kortikoidy a nemají žádné vedlejší účinky. Krém K aplikujte dvakrát týdně na seboreou postižená místa slabou vrstvou. Jedno balení by mělo vydržet pro celkové zaléčení seborei.

specialni_krem_k1

Krém K

 – Velká baktericidní síla, protizánětlivý regenerátor, hojící. Díky léčivé síle a regeneraci na epidemické úrovni je tento výrobek vhodný na seboroickou dermatitidu, suchou a dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, u padání vlasů a lupénky, u ekzémů, na dráždění, svědění, zrohovatělou kůži, zatvrdlou kůži, sluneční spáleniny, hojení po popáleninách a lehké zranění, na vyživenou pokožku, rozpraskanou kůži, natrženou pokožku. Vhodný při seboroické dermatitidě na zarudlá místa i například kolem nosu nebo v obočí. Je velmi šetrný a proto vhodný i na léčbu seboroické dermatitidy u kojenců.

 

Přečtěte si více informací a možná řešení, pokud vás trápí seboroická dermatitida ve vlasech.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení