Seboroická dermatitida

nebo seborhoická dermatitida či seborea, je chronické neinfekční onemocnění pokožky, vyskytuje se na místech se zvýšenou funkcí mazových žláz (vlasová pokožka, obličej, hrudník a genitálie). Typickými příznaky jsou zvýšená produkce kožního mazu, nažloutlá lupovitost, svědění, pálení, zarudlá a podrážděná pokožka.

Mezi spouštěcí faktory patří zvýšený stres, nezdravý životní sty (alkohol, strava), změna ročního období (jaro, podzim). Další příčinou seborei mohou být problém s trávením nebo špatná reakce organismu na vybrané potraviny.

Základním prvkem v boji proti seboroické dermatitidě je udržovat vlasovou pokožku čistou a hydratovanou.

Doporučujeme zahájit léčbu Rašelinovou procedurou, která pokožku důkladně vyčistí, vyživí a ihned Vám uleví od svědění.

Seboroická dermatitida je neléčitelná, jedná se o dysfunkci v organismu, dá se však efektivně zaléčit vhodnými kosmetickými přípravky a pravidelnou péčí o pokožku.

3 kroky proti seboroické dermatitidě

1) Mytí vlasů a pokožky

Aby byl účinek co nejrychlejší, je vhodné mýt vlasy dvakrát. Při druhé aplikaci doporučujeme nechat přípravek působit pár minut na pokožce. U prvního mytí odstraníme nečistoty (například z ovzduší) a maz. U druhého mytí necháme působit aktivní látky. Čistící bázi důkladně smyjeme z vlasů i pokožky.

2) Hydratace a hojení

Můžeme dále nanést Kolagenovou emulzi (hydratace) nebo Krém K (hojení) - tyto produkty je vhodné střídat. Aplikujeme je hlavně na pokožku. Necháme působit 5-10 minut a opět důkladně smyjeme, nejlépe vlažnou až studenou vodou pro zatáhnutí pórů na pokožce.

Po umytí prosušíme pokožku fénem, abychom na ní nenechávali působit zbytečně vodu, která má vysoké pH a může zvýšit funkci mazových žláz. Foukáme spíše vlažným vzduchem tak, aby celá péče byla šetrná.

3) Odstranění lupů a svědění, výživa vlasů.

Na závěr vmasírujeme do pokožky Tonikum Fungi Activ (proti lupům a svědění) nebo Ampuli N (výživa nových vlasů) - již nesmýváme.

Velmi často se krátce vyskytuje seborea také u kojenců.

Časté dotazy k seboroické dermatitidě:

Přípravky neobsahují nerozpustné silikony ani kortikoidy a nemají žádné vedlejší účinky.

Otázka: Může seborea způsobit padání vlasů?

Odpověď Seboroická dermatitida je onemocnění vlasové pokožky (mazových žláz). Když pokožka není v dobré kondici, tak se to projeví na kvalitě vlasů a může docházet i k nadměrnému padání vlasů. To je způsobeno zánětem na mazové žláze, která utlačuje vlasový kořínek ve folikulu.

Otázka: Pomáhají kortikoidy nebo kortikosteroidy na seboroickou dermatitidu?

Odpověď: Kortikoidy rychle regenerují pokožku při jakémkoliv problému, a to velmi rychle. Zároveň ale fyzicky ztenčují pokožku a oslabují ji, bohužel nenávratně. Nedoporučuji tedy kortikoidy používat u chronických onemocnění jako je lupénka nebo seborea, protože každý další návrat problému je vždy horší a horší. Kortikoidy by se měly užívat pouze ve skutečně kritických případech a jen krátkodobě.

Otázka: Jak rozpoznám lupy od seboroické dermatitidy?

Odpověď: Lupy u seborei bývají mastné a nažloutlé, mohou tvořit i celistvou krustu na části nebo celé vlasové pokožce. Je to způsobeno záněty na mazových žlázách. Hnis ze zánětu se dostane na vlasovou pokožku, tam zatuhne a vytvoří šupinaté lupy.

Doporučené přípravky proti seboroické dermatitidě:

Přípravky neobsahují nerozpustné silikony ani kortikoidy a nemají žádné vedlejší účinky.

Čistící bázi zvolte podle typu pokožky - můžete je také kombinovat.

sampon_proti_lupum_big1
Čistící báze proti lupovitosti - Z vlasů i pokožky důkladně smývá nečistoty a mastnoty. Působí jak proti lupům vytvořenými přemnoženými kvasinkami nebo způsobenými dysfunkcí vlasové pokožky a s tím spojenou mitózou. Nenarušuje pH pokožky.
sampon_regulujici_mastne_vlasy_big1
Čistící báze na mastnou pokožku – Působí na mazové žlázy a vyrovnává produkci mazu, čímž zabraňuje nadměrnému maštění vlasů.
sampon_normalizacni_big1
nebo Čistící báze normalizační – přípravek je vhodný pro citlivou nebo až přecitlivělou pokožku. Udržuje pokožku v čistotě a smývá přebývající maz, který často seboroickou dermatitidu provází. Je vhodné jej kombinovat s Kolagenovou emulzí pro hydrataci pokožky a Fungicidním tonikem proti svědění.
kolagenova_emulze_big1
Kolagenová emulze - Působí na povrch pokožky a vlasů. Odstraňuje svědění, ulevuje napětí pokožky a hydratuje ji. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky. Je vhodná na podrážděnou pokožku a proti tvorbě lupů.
specialni_krem_k1
Krém K - Má velký baktericidní účinek, jedná se o protizánětlivý regenerátor, který hojí pokožku. Je vhodný na seboroickou dermatitidu, suchou a dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, lupénku, ekzémy, podrážděnou nebo svědivou pokožku, zrohovatělou kůži, zatvrdlou kůži. Regeneruje pokožku po spálení na slunci, urychluje hojení po popáleninách. Je základním prvkem řešení seboroické dermatitidy v obličeji. Doporučujeme jej také jako jediný přípravek na léčbu seboroické dermatitidy u kojenců.
tonikum_na_plisne_big1
Tonikum FUNGI - ACTIV – Přípravek je složen z látek, které prokázaly vysokou účinnost při léčbě lupů, boji s přemnoženými mikroorganismy - prvotní příčinnou vzniku lupů a svědění pokožky. Dále také potlačuje mitózu kožních buněk.
ampule_n_big1
Ampule N - Vyživující vlasová ampule, vhodná i pro narušenou a přecitlivělou pokožku. Vhodné na lupovitost a padání vlasů. Doporučujeme kombinovat s Kolagenovou emulzí, která pokožku pečlivě hydratuje.
Organická rašelina – odstraní 100% lupů.  Zároveň prokysličuje a vyživuje pokožku až do hloubky. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak důkladně vyčistit a vyživit pokožku. První aplikaci doporučujeme absolvovat rašelinovou proceduru v některém z našich partnerských salónů.

Náš TIP: Domácí kůra na Seboroickou dermatitidu

Vlasy myjte 2x až 3x týdně Čistící bází proti lupovitosti. Po mytí aplikujte Kolagenovou emulzi a nechte ji působit 5-10 minut na vlasové pokožce a poté důkladně opláchněte vodou. Na závěr naneste a lehce vmasírujte do pokožky Tonikum FUNGI - ACTIV - již se nesmývá.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení