Padání vlasů

Padání nebo ztráta vlasů je vždy signálem pro nějaký typ dysfunkce vlasové pokožky. 

Nejdůležitější je objevit příčinu padání vlasů a zaměřit se na její řešení. Na této stránce si zjistíte, jak rozeznat jedlotlivé typy padání vlasů. 

Pokud si stále nejste jisti nebo se chcete rovnou svěřit do rukou odborníka, objednejte se na diagnostiku vlasů a vlasové pokožky k našemu trichologovi. 

 

Padání vlasů je příznak problému vlasové pokožky

 

Další příčiny mohou být například:

  • nerovnováha hormonů (antikoncepce, těhotenství, zvýšená funkce štítné žlázy)
  • stres
  • špatná životospráva
  • užívání nevhodných kosmetických přípravků

Toto jsou případy, u kterých se dá vypadávání vlasů ovlivnit.

Androgenní alopecie - padání vlasů u mužů

Jedná se o genetický výpadek vlasů, způsobený zvýšenou hladinou mužského hormonu (testosteronu). Tento hormon působí na vlasový kořínek, ten se zužuje a posouvá ho k horním vrstvám pokožky. Toto zkracuje další růstové fáze. Vlasy jsou tak slabší a náchylnější k okolním vlivům a mají tak tendenci dříve odumírat. V menší míře je testosteron přítomný i u žen. Jeho hladina se může měnit v přechodovém věku nebo po porodu.

Proti androgenní alopecii se bojuje velmi obtížně. Doporučujeme používat pouze vyživující a hydratační kosmetické přípravky a dodržovat hygienické návyky. Díky tomu se dá výpadek zpomalit a oddálit, ne však zcela zastavit. Jediné skutečné řešení je pak transplantace vlasů.

 

Alopecie areata

Jedná se o nebolestivé, nezánětlivé onemocnění pokožky, které je charakteristické vypadanými ložisky, kterých může být více, a mohou se vyskytovat na jakékoliv ochlupené části těla. Ložiska mohou po těle cestovat. V těchto místech se může změnit struktura nebo odstín vlasů.

Tento typ onemocnění může vést až k totální ztrátě vlasů (alopecie totalis).

U Alopecie areata je přítomna genetická predispozice spolu se sníženým imunitním systémem, na jedince s tímto onemocněním má většinou velký vliv psychika.

Přípravky Kapyderm toto onemocnění pomáhají léčit tím, že pokožku vhodně hydratují a vyživují. Drží tak pokožku v dobré kondici, ale spouštěcí mechanismus k růstu vlasů musí dát organismus a psychika jedince sama.

alopicia areata2 padani-vlasu-alopecia-areata
Alopecie Areata - ložisko

Doporučené přípravky:

sampon_na_padani_vlasu_big1
Čistící báze proti vypadávání vlasů – Přináší vlasové pokožce všechny nezbytné živiny a zároveň ji posiluje a připravuje na aplikaci vlasového regenerátoru DT nebo N. Díky svému velkému obsahu vitaminových komplexů se přípravek používá jako prevence proti vypadávání vlasů a pro stimulaci obnovy vlasového cyklu.
ampule_dt_big1
Ampule DT – Vynikající regenerace buněk s vysokou vyživující hodnotou papily. Zvyšuje a aktivuje krevní oběh, který podporuje tvorbu a růst vlasů. Vhodný u všech druhů léčby padání vlasů. Padání vlasů může být rozlehlé, náhlé, v pokročilém stadiu nebo může být způsobené nedostatkem potřebných látek. Vlasová pokožka nebývá prokrvovaná. Má dvojí působení – vnitřní a vnější.
tonicum_alegenico_big1
Tonikum Alogenico – Androgenetická alopecie a ucpávání vlasových papil patří v současnosti mezi jedny z nejobtížněji řešitelných vlasových problémů. Tyto lokální problémy mají za následek postupné uzavření a udušení vlasové papily a tím pádem její odumření, což vede k zastavení růstu vlasu a vzniku plešatosti. Kapydermol allogeneic je produkt vyvinutý laboratořemi společnosti Kapyderm a určený právě pro boj s výše uvedenými problémy. Obsahuje rostlinné výtažky bohaté na síru v koloidním stavu, jež slouží k uvolnění a vyčištění vlasové papily. Další z obsažených součástí, N. D. M., navíc blahodárně působí na krevní průtok v papile, čímž zvyšuje její zásobování kyslíkem a stimuluje růstovou aktivitu vlasu. Pro završení svých terapeutických vlastností přináší Kapydermol allogeneic vitaminové komplexy nejrůznějšího biologického původu. Kapydermol allogeneic tak dosahuje dosud nevídaně vyváženého složení mezi produkty zaměřené na léčbu těchto vlasových problémů.
kolagenova_emulze_big1
Kolagenová emulze – Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení.
vitaminy_proti_padani_a_masteni_vlasu_big1
Vitamíny ShOck - proti vypadávání a nadměrnému maštění vlasů – Kombinace dvou mikrořas (spiruliny a chlorelli) a jedné makrořasy (porpyrhy) indikované na všechny druhy alopecie, zvyšující nutriční hodnotu pro uspokojení potřeby proteinů, vitaminů, a oligoelementů. Je to základní prvek pro regeneraci vlasů a řešení problému nadměrného maštění (tvoření mazu, tuku) kožní papily.

A také všechny produkty pro vypadávání vlasů.

Náš TIP: Domácí kůra na padání vlasů, pokud je vlasová pokožka v pořádku

Vlasy mýt Čistící bází proti vypadávání vlasů. Po mytí aplikujte Ampule DT, které aplikujeme po každém mytí po dobu jednoho měsíce. Tuto kůru opakujeme 3x ročně.