Padání vlasů po porodu

Během těhotenství a po porodu, dochází v ženském organismu k velkým hormonálním změnám. Tyto změny mají velký vliv na vlasovou pokožku a vlasy, kvalita vlasů se většinou během těhotenství zlepší. Největší změny kvality vlasů přicházejí až po porodu. Vlasům se ale dá pomoci vhodně zvolenou péčí.

Výpadek vlasů po porodu je zcela normální, není důvod k panice! Každému člověku vypadne za den průměrně asi 100-150 vlasů (při mytí až 300). Procento vypadlých vlasů je vždy ovlivněno genetickou výbavou (hustotou vlasů). Vypadané vlasy se průběžné nahrazují. V období těhotenství ovšem hormonální změny, které se dějí v těle těhotné ženy, vypadávání vlasů zabraňují. Ovšem jen dočasně. Tyto vlasy, které mají předurčeno vypadnout a vlivem těchto změn se ve kštici drží déle než obvykle, ji opustí během tří až šesti měsíců po porodu. Při jakékoliv hormonální nerovnováze doporučujeme zákaznicím hormonální jógu, která pomáhá ve vyrovnávání hladiny hormonů, což následně sladí i růstový cyklus vlasů.

vypadavani_vlasu_po_porodu-1

Co udělat pro své vlasy těhotenství a po porodu?

Dopřejte vlasům péči navíc

Používejte kvalitní posilující čistící bázi po každém umytí vlasy ošetřete enzymatickým sérem (šetrným kondicionérem) nebo kolagenovou emulzí (pro extra hydrataci), aby se zbytečně nezacuchaly a vy jste je nemusela nešetrně rozčesávat.

Vlasy zbytečně nenamáhejte

Pro urychlení procesu vypadávání můžete pokožku hlavy při mytí vlasů masírovat. Ty vlasy, které mají vypadnout, se tak rychleji uvolní a udělají místo novým, které již porostou v "normálním" režimu. Během tohoto období se snažte omezit časté fyzické namáhání vlasů jako je: žehlení, kulmování, časté foukání přes kartáč. Po umytí vlasy pouze lehce prosušte fénem tak, aby pokožka nebyla mokrá. Profesionální barvení vlasů v těhotenství neškodí. Možná jen Vaše vlasy budou reagovat na barvu trochu jinak, než jste byly zvyklé, doporučujeme zauvažovat místo trvalé barvy například o šetrnějším přelivu.

 

vypadavani-vlasu-graf

Nejvíce vypadaných vlasů můžete očekávat v období tří až šesti měsíců po porodu (viz graf).
V této době je urychlen vlasový cyklus (životní fáze růstu vlasu) a lehce změněna délka jeho jednotlivých období. Vlasy přecházejí do pasivního stadia a posléze vypadávají. Jestliže nedošlo během těchto změn k narušení vlasových cibulek, dochází postupně ke srovnání. To by mělo nastat nejpozději do šesti až devíti měsíců od porodu. Pokud chcete vlasům pomoci, aplikujte extra výživu vmasírováním Ampulí DT do pokožky. Jestliže se Vám zdá, že se Vaše kštice stále nemůže vzpamatovat, doporučujeme návštěvu trichologa.

Doporučené přípravky

sampon_na_padani_vlasu_big1
Čistící báze proti vypadávání vlasů – Přináší vlasové pokožce všechny nezbytné živiny a zároveň ji posiluje a připravuje na aplikaci vlasového regenerátoru DT nebo N. Díky svému velkému obsahu vitaminových komplexů se přípravek používá jako prevence proti vypadávání vlasů a pro stimulaci obnovy vlasového cyklu.
sampon_pro_citlive_vlasy_big1
Čistící báze pro citlivou pokožku - Je vhodný zejména pro citlivou a podrážděnou pokožku. Obsahuje vyživující látky, které dodají vlasům větší objem a ozdraví poškozené buňky vlasové pokožky.
ampule_dt_big1

Ampule DT

 - Ve všech případech pokročilé asepse, toxiny v hlíze, odstranění návalu krve u loupání zrohovatělé kůže lze míchat s Kolagenovou emulzí nebo rašelinou Kapyderm.
tonicum_base_big1

Základní tonikum 

– Tento přípravek obsahuje embryo extrakt a stimulační prvky dodávající vlasům vše potřebné pro jejich správný růst a vývoj. Jeho aplikace má antiseptické účinky, lze jej použít jak při občasném zvýšeném vypadávání vlasů stejně jako prevenci proti celkové, lokální či postupující plešatosti. Přípravek byl vyvinut s ohledem na snadnou aplikaci ať už ve vlasových studiích, či domácnostech.
kolagenova_emulze_big1

Kolagenová emulze

 - Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení. Dvojité působení – vnitřní a vnější.