Mastné vlasy

Za zvýšenou produkcí mazu může být buďto nerovnováha v organismu způsobená a) hormonálními výkyvy (puberta, přechod, menstruace, těhotenství nebo používání hormonální antikoncepce) nebo za b) zhrošenou životosrpávou (alkohol, cigarety, stres, ...).

Pokud rychle se mastící vlasy nesouvisí s "organismem", jedná se pravděpodobně o důsledek používání nevhodných kosmetických přípravků. Ty mohou kvůli vysokému pH a obsahu silikonů zanášet vlasovou pokožku, ucpávat mazové žlázy a způsobují tak jejich nadměrnou aktivitu.

Jak na mastné vlasy?

Hormonální výkyvy

Při hormonální nerovnováze můžeme ovlivnit tvorbu mazu Čistící bází na mastnou pokožku, výsledek urychlíme použitím Tonika na regulaci mastných vlasů.

pH

Vysoké pH naruší přirozenou kyselost vlasové pokožky a ta zvyšuje aktivitu mazové žlázy za účelem návratu ke svému přirozenému prostředí. V tomto případě postačí použití vhodné čistící báze. Doporučujeme použít přípravek s kyselejším pH, což splňuje Čistící báze na mastnou pokožku.

Silikony v šamponech a kondicionérech - padání mastných vlasů

Silikon obaluje vlasy, aby se leskly, ale zároveň potáhne vlasovou pokožku a mazové žlázy, kolem kterých se začne tvořit takzvaný tuhý mazotok. Ten obalí vlasovou cibulku, oddělí ji od papily a tím přestane dostávat potřebnou výživu z organismu. Toto může způsobit i padání vlasů.

V těchto případech mohou být vlasy normálně suché, ale mastné u kořínků. Jedním ze způsobů, jak lehce poznat tuhý mazotok je důkladně si prohlédnout vlasový kořínek. Pokud je obalen "bílou bambulkou", jedná se o zatuhlý mazotok, který je potřeba rozpustit.

Toho docílíme pomocí Tonika Alogenika a Čistící báze na mastnou pokožku.

Ten je důležité rozpustit, protože pokud ho necháme na pokožce, bude ucpávat vlasové váčky a zabraňovat růstu nových vlasů. Ty poté vyrostou již oslabené a velmi jemné.

Obalený vlasový kořínek bílou bambulkou - mazotokem (250x zvětšeno)

Mastné vlasy po celé délce

Péče o mastné vlasy

Čistící báze na mastnou pokožku s kyselým pH a Toniko na podporou regulace mazových žláz. Vlasy se musí umýt dvakrát, při druhé aplikaci je nejlepší nechat působit čistící bázi na vlasovou pokožku 3-5 minut. U prvního mytí z vlasů a pokožky odstraníme nečistoty (například z ovzduší), maz atd. U druhého mytí necháme působit aktivní látky. Připravek důkladně smyjeme z vlasů a můžeme nanést vlasové tonikum, které již z pokožky nesmýváme.

Po umytí vlasy důkladně vysušíme fénem, abychom na pokožce nenechávali působit vodu, která má vysoké pH a nezvýšili tak opět funkci mazových žláz.

Babské rady na mastné vlasy

Často čteme, že jsou na mastné vlasy vhodné bylinné šampony, nejlépe kopřivový. Ten opravdu může mít dobrý efekt na mastnou pokožku, ale pouze krátkodobě. Kopřiva vysušuje pokožku a tím sice ubírá mastnotu, ale po delší době se mazové žlázy snaží bránit tím, že tvoří více a více mazu. Do budoucna si tak zaděláváme na ještě větší problém.

Doporučené přípravky:

sampon_regulujici_mastne_vlasy_big1
Čistící bází na mastnou pokožku – Působí na mazové žlázy a vyrovnává jejich produkci mazu, čímž zabraňuje nadměrnému maštění vlasů.
regulator_mazu_big1
Tonikum regulující maz – Je složen ze součástí bohatých na přírodní síru v koloidním stavu, jejíž schopnost rozbít mazovou sedlinu a uvolnit tak přístup kyslíku k postiženým folikulům, pomáhá znovu obnovit přirozenou funkci mazových žláz. Okamžitým výsledkem jsou pak pročištěné a zdravé vlasové folikuly.
tonicum_alegenico_big1
Tonikum Alogenico - čistí vlasové váčky a rozpouští tuhý mazotok. Obsahuje rostlinné výtažky bohaté na síru v koloidním stavu, jež slouží k uvolnění a vyčištění vlasové papily. Další z obsažených součástí, N. D. M., navíc blahodárně působí na krevní průtok v papile, čímž zvyšuje její zásobování kyslíkem a stimuluje růstovou aktivitu vlasu. Pro završení svých terapeutických vlastností přináší Kapydermol allogeneic vitaminové komplexy nejrůznějšího biologického původu.