Lupy ve vlasech

Příčinou lupů na vlasové pokožce může být celá řada. Pokud Vás trápí lupy dlouhodobě, může to být díky přemnožení určitého druhu kvasinek, které se přirozeně vyskytují ve vlasové pokožce. Jejich regulaci zajistíte použitím tonika Fungi Active, ideálně v kombinaci s Kolagenovou emulzí, která dodá pokožce zpět elasticitu a hydratuje ji.

Díky vysušení má pokožka snahu se odlupovat a svědit. Ztrácí také svoji přirozenou pružnost (elasticitu), tím pádem je napnutá (stresová pokožka), nedodává vlasovým cibulkám dostatečnou výživu a negativně také ovlivňuje mazové žlázy. Konzistence mazu se stává hustější a zanáší tak vlasovou cibulku.

Vždy po umytí je vhodné vlasy vysušit fénem, aby na pokožce dlouho nepůsobila voda, která má vysoké pH a tím přispívá k dehydrataci pokožky.

Ukázka použití přípravků Kapyderm proti lupům

Jak se zbavit lupů

Pokožka kompletně zbavená vrstvy lupů a připravená k regeneraci.

Strukturu pokožky může také narušit časté barvení nešetrnými barvami s vysokým obsahem peroxidu (například světlé odstíny). Proto doporučujeme používat místo barvy spíše přeliv na kyselé bázi, který díky nízkému pH (kyselé) vlasy spíše regeneruje a pokožku nepodráždí (obsahuje pouze 1,2% peroxidu namísto 3-12%).

Náš TIP: Domácí kůra při suché pokožce a lupovitosti

sampon_suche_vlasy_big1
Čistící báze na suchou pokožku – použití 3x týdně, vždy umýt hlavu dvakrát (poprvé se smyjí nečistoty a mastnoty, při druhé aplikaci již mohou na pokožku působit aktivní látky přípravku – necháme působit 3-5 minut), po opláchnutí naneseme na pokožku
kolagenova_emulze_big1
Kolagenovou emulzi aplikujeme hlavně na pokožku a protáhneme do vlasů, necháme působit 5-10 minut, poté smyjeme. Jednou týdně aplikujeme po umytí Kolagenovou emulzi smíchanou s jednou polovinou Ampule N.
ampule_n1
Ampule N a Kolagen aplikujeme pouze na vlasovou pokožku. Necháme působit hodinu až dvě. Poté smyjeme vodou a aplikujeme na pokožku druhou polovinu Ampule N, lehce vmasírujeme a vlasy vysušíme.

Tato kúra rychle hydratuje pokožku, navrací její elasticitu, Ampule N dodává potřebné stopové a minerální látky, pokožku prokrvuje a prokysličuje, zároveň má antibakteriální účinek, který může zbavit lupovitosti, kterou způsobuje přemnožení nežádoucích mikroorganismů. Celkově tak podporuje růst vlasů a zamezuje jejich vypadávání.