Lupenka ve vlasech

Lupenka (psoriáza) je chronické neinfekční onemocnění pokožky, které se projevuje nadměrným štěpením kožní buňky (lupovitost). Pokožka je zarudlá se zanícenými plochami kůže.

Lupenku ve vlasech zhoršuje: nadměrná konzumace alkoholu, cigaret a kávy, suchý vzduch, nízká teplota nebo autoimunní onemocnění.

Jedná se o chronické onemocnění pokožky, ale existují přípravky, které znatelně pomohou. Minimalizují příznaky a nemoc se tak stává snesitelnější. Zaléčení má proto velmi pozitivní vliv na psychiku jedince. Dle našich zkušeností je lupenka úzce spojena právě s psychickou nerovnováhou. Duševní pohoda způsobená ústupem lupenky na vlasové pokožce, může vést k celkovému zlepšení.

Doporučené přípravky:

sampon_proti_lupum_big1
Čistící báze proti lupovitosti - Z vlasů i pokožky důkladně smývá nečistoty a mastnoty. Působí jak proti lupům vytvořenými přemnoženými kvasinkami nebo způsobenými dysfunkcí vlasové pokožky a s tím spojenou mitózou.
esencialni_olej_k1_big1
Olejíček K1 - 100% přírodní produkt. Vlasový olejíček používáný při léčbě nejrůznějších problémů vlasové pokožky. Obsahuje hydratační, balzamické, čistící, obnovovací a vyživovací složky. Jeho hlavním účinkem je regenerace buněk nahrazujících a obnovujících poškozená místa vlasové pokožky.
fungi_activ_big1
Tonikum FUNGI - ACTIV - Přípravek je složen z produktů, které prokázaly vysokou účinnost při léčbě lupů, boji s houbami a bakteriemi, prvotními příčinami vzniku lupů. Dále také potlačuje mitózu kožních buněk. Přípravek neobsahuje těžké kovy.
kolagenova_emulze_big1
Kolagenová emulze - Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení. Dvojité působení – vnitřní a vnější.
specialni_krem_k1
Speciální krém K - Velká baktericidní síla, protizánětlivý regenerátor, hojící. Díky léčivé síle a regeneraci na epidemické úrovni je tento výrobek vhodný na suchou pokožku, mastnou pokožku, dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, pokožku kojenců, u padání vlasů a lupénky, u ekzémů, na dráždění, svědění, zrohovatěnou kůži, ztvrdnutou kůži, sluneční spáleniny, hojení po popáleninách a lehké zranění, na nevyživenou pokožku, rozpraskanou kůži, natrženou pokožku. Dvojité působení: vnitřní a vnější.

Babské rady a hlavně přípravky s kortikoidy doporučujeme užívat až když selže vše ostatní. Podle našich zkušeností kortikosteroidy při pravidelném a dlouhodobém užívání ztenčůjí pokožku a každé další navrácení lupenky je horší a horší.

Náš TIP: Domácí kůra: Lupenka - psoriáza

Při každém mytí použít Čistící báze proti lupovitosti, vždy umýt hlavu dvakrát (poprvé se smyjí nečistoty a mastnoty, při druhé aplikaci již mohou na pokožku působit aktivní látky čistící báze – necháme působit 3-5 minut), po opláchnutí naneseme na pokožku i na vlasy Kolagenovou emulzi, lehce vmasírujeme a necháme působit 10 a více minut. Po opláchnutí kolagenu vysušte vlasy do ručníku a aplikujte na pokožku Tonikum Fungi Active. Lehce zmasírujte vlasovou pokožku, prosušte vlasy fénem a na více postižená místa naneste Krém K.

Vlasová tonika se nanášejí vždy po umytí vlasů a již se nesmývají.